Az ezredfordulón elterjedt a középfeszültségű kábelhálózatok állapotfelmérését szolgáló OWTS kábeldiagnosztikai berendezés, amellyel először vált lehetségessé a szigetelés hibáinak roncsolásmentes behatárolása a kábel hossza mentén.
Ennek utódja, a TDS NT már jelentősen automatizálja, leegyszerűsíti a kiértékelést. Ráadásul az e műszer által alkalmazott 50 Hz Slope technológia az üzemi frekvenciával való közvetlen összehasonlítást is lehetővé teszi, mert a részleges kisüléseket épp olyankor méri, amikor a vizsgáló feszültség épp az 50 Hz-eshez nagyon hasonló igénybevételt állít elő a kábelen. A műszer által alkalmazott vizsgáló feszültségek jelalakjait jól bemutatja az itt betölthető Kábeldiagnosztikai összefoglaló.

Gyakran felmerülő kérdésre válasz: A TDS NT által készített jegyzőkönyveken szerepel egy táblázat, amely a különböző feszültségszinteken mért részleges kisülés értékeket is tartalmazza.
Ez a táblázat az IEC 60270 szabvány előírásainak megfelelően, „hagyományosan” mért részleges kisülés értékeket mutatja. Ebbe a műszer belemérheti a hozzávezetések és külső zajok okozta jeleket is, ezért olyan értékek is szerepelhetnek itt, amelyek biztosan nem a kábelből jönnek. Így a szoftver által itt megjelenített részleges kisülés értékek nem tekinthetőek mérvadónak. Pl. egy 30 000 pC-os részleges kisülés biztos nem a kábelből jön.
Fontos megjegyezni, hogy a fenti szabvány által előírt sávszélesség (100 – 500 kHz) nem alkalmas a részleges kisülések keletkezési helyének meghatározására, lokalizációjára. Ezért a hibahelyek azonosításához a műszer más sávszélességet használ. A frekvencia sávszélesség ehhez 100 MHz körüli, amelynek eredményeképpen kapott részleges kisülés értékek nem vethetőek össze a fent említett táblázatban feltüntetett értékekkel. Vagyis a lokalizáció során látott pC értékek ne vethetőek össze a fenti táblázat értékeivel.